Tuzla 13°C
Banja Luka 14°C

05.12.2020 / 23:28 Fudbal - Ligue 1

PSG trijumfovao protiv Montpelliera, Mbappe došao do 100. pogotka

Paris Saint-Germain trijumfovao je protiv Montpelliera na gostovanju u utakmici 13. kola francuske Ligue 1 (1:3), a Kylian Mbappe je na ovom susretu došao do 100. pogotka u dresu Parižana.

Nije bilo većih prilika do 33. minute kada je Angel Di Marija uposlio Colinu Dagbu za 0:1. Rafinha nije iskoristio veliku šansu u 41. minuti, a odmah na drugoj strani uslijedila je kazna i tephy Mavididi je poravnao na 1:1.

Dugo se čekalo na prave prilike u drugom dijelu, a onda je pokušao Angel Di Maria u 68. minuti i nije uspio savladati Jonasa Omlina. Moise Kean je u 77. minuti donio prednost gostima, da bi pobjedu potvrdio Mbappe u prvoj minuti sudijske nadoknade.

Ovo je bio 100. pogodak za PSG u svim takmičenjima, a to su uspjela samo još četiri fudbalera – Edinson Cavani (200), Zlatan Ibrahimović (156), Pauleta (109) i Dominique Rocheteau (100). Podatak je posebno fascinantan kada se u obzir uzme da Francuz ima samo 21 godinu.