Banja Luka 12°C
Bihać 7°C

05.12.2020 / 23:15 Fudbal - Premiership

Chelsea preokretom savladao Leeds na Stamford Bridgeu

Chelsea je u utakmici 11. kola engleske Premier lige preokretom došao do pobjede protiv Leeds Uniteda (3:1), a novi podvig ostvario je iskusni Olivier Giroud.

Patrick Bamford nastavio je pogađati protivničke mreže, a zatresao je i onu Chelseajevu u četvrtoj minuti utakmice za 0:1. Timo Werner je nakon deset minuta igre pogodio prečku, da bi u 27. minuti Olivier Giroud poravnao na 1:1.

Nakon što je postao najstariji igrač u Ligi prvaka koji je postigao četiri gola, ovo mu je bio novi podvig. Postao je prvi fudbaler, nakon Floyda Hasselbainka u oktobru 2001. godine, koji je postigao pogodak na šest uzastopnih utakmica Premier lige u kojima je bio starter.

Dugo nije bilo velikih šansi, a u 61. minuti sjajni Kurt Zouma je nastavio golgetersku formu. Stoper Plavaca postigao je četvrti gol ove sezone. Chelsea je dominirao do kraja, a u trećoj minuti sudijske nadoknade Christian Pulisic je postavio konačnih 3:1.