Banja Luka 7°C
Bihać 6°C

05.12.2020 / 23:04 Fudbal - LaLiga

Barcelona doživjela šokantan poraz, Pjanić dobio priliku s klupe

Barcelona je u utakmici 12. kola španske LaLige doživjela šokantan poraz na stadionu Ramon de Carranza protiv Cadiza (2:1). Ovo im je bio četvrti poraz u domaćem prvenstvu ove sezone.

Poslije samo osam minuta igre Alvaro Gimenez je doveo Cadiz u prednost od 1:0. Do kraja prvog poluvremena Katalonci su imali nekoliko dobrih prilika preko Philippea Coutinha, Martina Braithwaitea i Lionela Messija, ali rezultat se nije mijenjao.

Pedro Alcala je u 57. minuti autogolom vratio Barcu u igru. Koliko tim sa Nou Campa igra loše ove sezone pokazuje i to da je ovo čak treći autogol koji su protivničke ekipe postigle protiv njih ove sezone, a njihovi najbolji strijelci Messi i Ansu Fati su postigli po četiri pogotka.

Nije se dugo čekalo na novi šok za Barcelonu. Iskusni Alvaro Negredo je pogodio za 2:1 u 63. minuti. Miralem Pjanić je ušao sa klupe u 78. minuti. Katalonski klub imao je nekoliko dobrih šansi do kraja susreta, no nije uspio doći do izjednačenja.