Banja Luka 20°C
Bihać 16°C

05.12.2020 / 22:42 Fudbal - Serie A

Achraf Hakimi donio pobjedu Interu protiv Bologne

Inter je u desetom kolu italijanske Serije A pobijedio Bolognu rezultatom 3:1 na Giuseppe Meazzi, a najzaslužniji za to bio je Achraf Hakimi, koji je postigao dva gola i time ispisao historiju.

Romelu Lukaku je u 16. minuti doveo Nerazzurre u prednost. Inter je napadao u nastavku, a u 45. minuti Hakimi je postigao pogodak za 2:0 i posvetio ga bivšem marokanskom reprezentativcu Mohamedu Abarhounu, koji je preminuo u 31. godini.

Nerazzurri su imali inicijativu i u drugom poluvremenu, ali se Bologna koliko-toliko vratila u utakmicu u 67. minuti kada je pogodio Emanuel Vignato. Samo tri minute poslije Hakimi je pogodio drugi put za 3:1. Time je ispisao historiju, jer je postao najmlađi defanzivac koji je postigao dva gola na nekoj od utakmica u top pet evropskih liga.

Lautaro Marinez na jednoj i Nicolas Dominguez na drugoj strani imali su dobre šanse u nastavku, ali nije bilo promjene rezultata.