Tuzla 15°C
Banja Luka 15°C

05.12.2020 / 20:47 Fudbal - Bundesliga

Bayern Munchen i RB Leipzig podijelili bodove na Allianz Areni

Bayern Munchen i RB Leipzig su odigrali odličnu utakmicu u desetom kolu njemačke Bundeslige, a derbi je završen bez pobjednika (3:3).

Poslije prilika na obje strane, Christopher Nkunku je u 19. minuti pogodio za vodstvo gostiju od 0:1. Ovo je bio prvi pogodak RB Leipziga u historiju na gostovanju kod Bayern Munchena. Za prvi gol trebalo im je 379 minuta.

Bavarcima nije trebalo mnogo za preokret. Jamal Musiala je pogodio u 30. minuti za 1:1, a četiri minute poslije Thomas Muller je donio prednost Bayernu. Uzbuđenja su se nastavila, a već u 36. minuti bilo je 2:2 kada je pogodio Justin Kluivert.

Poslije tri minute igre u drugom poluvremenu Emil Forsberg je donio RB Leipzigu novu prednost. Nije bilo velikih šansi u nastavku, a u 75. minuti Kingsley Coman je glavom zatresao mrežu gostiju i ponovo poravnao rezultat, koji se nije mijenjao do kraja utakmice.