Banja Luka 2°C
Bihać -1°C

28.11.2020 / 23:02 Fudbal - Serie A

Nakon Juventusa, kiksala i Atalanta

Samo tri dana pošto je kao gost savladala Liverpool u Ligi prvaka sa 2:0, Atalanta je večeras istim rezultatom poražena na svom terenu u devetom kolu Serije A protiv Verone.

Ovo je već treća uzastopna utakmica u italijanskom prvenstvu koju Atalanta nije uspjela da dobije, u prethodne dvije je remizirala sa Interom i Spezijom, pa je ostala na devetoj poziciji na tabeli sa 14 bodova.

Verona je u Bergamu povela u 62. minutu, kada je Veloso realizovao jedanaesterac za gostujući tim.

Očekivao se odgovor Atalante, ali umjesto toga, u 83. minutu odličan napad Verone, Veloso je uposlio Zaccagnija, koji je lijepo prihvatio loptu, a onda iskosa sa lijeve strane savladao Sportiella – 0:2.

Veroni je ovo četvrta pobjeda u sezoni, kojom se probila na šestu poziciju na tabeli, sa 15 osvojenih bodova, prenosi SCsport.