Banja Luka 7°C
Bihać 3°C

22.11.2020 / 19:27 Fudbal - Premiership

Arsenal izvukao bod protiv Leedsa, Pepe dobio besmislen crveni karton

Arsenal je i na gostovanju na Elland Roadu kod Leedsa još jednom potvrdio da nema ekipu za najviše domete ni u ovoj sezoni, a kući se vraća sa jednim osvojenim bodom pošto je meč završen bez golova 0:0.

Leeds je bio mnogo konkretniji na ovom meču i stvarao je više šanse, a u tome im je u drugom dijelu pomogla i velika glupost koju je napravio Nicolas Pepe, koji je glavom udario protivničkog igrača i zaradio direktan crveni karton.

Bilo je to u 52. minuti, a od tada je Leeds imao tri sjajne prilike, ali je Arsenal sva tri puta spašavao okvir gola. Prvo je Rodrigo, u 79. minuti pogodio prečku lijepim udarcem, da bi u 87. minuti Bamford pogodio stativu.

Nova velika prilika za Leeds dolazi duboko u sudijskoj nadoknadi, a Raphinha ovaj put pogađa stativu… Nestvarno koliko je sreće imao Arsenal, koji na kraju s ovim bodom može biti prezadovoljan.

Okvir gola je tresao i Arsenal u prvom dijelu, kada je prečku nezgodnim centaršutem pogodio Pepe.

Arsenal sada ima 13 bodova i na 11. je poziciji, dok je Leeds tri mjesta ispod sa 11 bodova.