Banja Luka 7°C
Bihać 6°C

21.11.2020 / 22:57 Fudbal - La Liga

Atletico Kataloncima nanio treći poraz

Užasna sezona za Barcelonu u La Ligi se nastavlja, a katalonski div je večeras u derbiju u Madridu s 1:0 poražen od Atletica.

To je već treći poraz u prvih osam kola nove sezone za Barcu, koja trenutno zauzima tek desetu poziciju.

Utakmica je riješena duboko u nadoknadi prvog poluvremena, pošto je Yannick Carrasco u 48. minuti tresao mrežu Ter Stegena za 1:0.

Napadi Barce u nastavku su bili jalovi, te Oblak nije imao problema da sačuva svoju mrežu netaknutom.

Atletico je tako slavio i s nova tri boda stigao na drugo mjesto pošto ima 20 bodova – isto kao i prvoplasirani Sociedad.

Miralem Pjanić je, kao što je i najavljeno, bio u startnoj postavi Barce večeras, ali nije pružio dovoljno dobru partiju, baš kao i njegovi saigrači. Igru je napustio nakon 83 minute, a zamijenio ga je Braithwaite.

Također, utakmicu je obilježila povreda Gerarda Piquea, koja bi vrlo vjerovatno mogla biti teže prirode, te Španca očekuje duža pauza.

Nešto ranije je s 4:2 Sevilla pobijedila Celtu iz Viga.