Banja Luka 14°C
Bihać 12°C

21.11.2020 / 20:28 Fudbal - Veliki trijumf Tottenhama

Son i Lo Celso srušili Manchester City

Tottenham i Manchester City su večeras u Londonu odigrali derbi 8. kola Premiershipa, a ekipa koju s klupe predvodi Jose Mourinho stigla je do velike pobjede i tri boda.

Slavili su Spursi sa 2:0 i potpuno zasluženo porazili Građane, a postizali su po gol u oba poluvremena. U prvom je Edersona već u 5. minuti savladao Heung Min Son nakon sjajne asistencije Tanguya Ndombelea, a u 65. minuti Giovani Lo Celso pogađa za 2:0 i ovjerava trijumf Spursa.

Inače, Cityju je u 27. minuti poništen gol nakon intervencije VAR tehnologije, a tada je nakon igranja rukom mrežu Tottenhama tresao Laporte.

S ova velika tri boda Tottenham je stigao na prvo mjesto na tabeli i ima 20 bodova, dok je City tek desetoplasirani sa 12 bodova.