Banja Luka 3°C
Bihać 1°C

21.11.2020 / 14:56 Fudbal - 15. kolo

Tuzla City pobijedio Mladost i skočio na peto mjesto Premijer lige

Tuzla City je osvojila tri boda i tako opravdala ulogu favorita protiv Mladosti, ali daleko od toga da su domaćini lako došli do trijumfa u današnjem meču na Tušnju.

Sam uvod utakmice je nagovijestio otvorenu igru na obje strane terena, prijetili su napadači iz svih raspoloživih sredstava, da bi ekipa iz Simin Hana došla u vodstvo tokom 18. minute, kada se u gužvi nakon kornera dobro snalazi Badara Badji i poentira za 1:0.

Nakon toga nastavljena je razmjena udaraca, da bi sporna situacija obilježila 36. minut. Dejanović je pao u šesnaestercu domaćih, gosti su tražili penal, ali sudija je na kraju podijelio nekoliko žutih kartona, a crveni je dobio pomoćni trener Mladosti Enes Bistrivoda.

U drugom poluvremenu Mladost je još agresivnije krenula po izjednačenje, ali Hadžić pogađa stativu i propušta nekoliko dobrih prilika, kao i njegovi saigrači. Na drugoj strani Tuzla City također kreira odlične šanse, naročito Badji, Ubiparip i Nukić, ali domaći nisu uspjeli udvostručiti prednost.

Rezultat se tako nije mijenjao do kraja meča.

Tuzla City – Mladost 1:0 (Badji 18’)

Stadion Tušanj. Glavni sudija: Dražen Marić (Bijeljina).

TUZLA CITY: Fejzić, Kostić, Karjašević, Morris, Nikolić, Nukić, Rugašević, Maksimović, Džafić, Ubiparip, Badji.

MLADOST: Bukvić, Alić, Žulj, Lalić, Dejanović, Mahmić, Nikolić, Begić, Šišić, Hiroš, Hadžić.