Banja Luka 3°C
Bihać 1°C

14.11.2020 / 15:03 Fudbal - Savladali Budućnost

Posušje jesenji prvak Prve lige FBiH!

Ekipa Posušja na impresivan način danas je potvrdila titulu jesenjeg prvaka u Prvoj ligi Federacije BiH.

U sklopu zadnjeg kola prvog dijela sezone u ovom rangu takmičenja, Posušaci su na svom Mokrom Docu dočekali Budućnost, napunili mrežu Banovićana do vrha i susret zaključili s trijumfom od 7:0, što je rekordna pobjeda neke ekipe u posljednjih nekoliko godina.

Već u destoj minuti domaćin dolazi u vodstvo preko Ivana Bešlića, koji sjajnim udarcem iskosa matira Šabanovića. Zatim u 28. minuti Luka Lučić sa bijele tačke udvostručuje prednost Posušaka, da bi u 35. minuti najljepšim golom utakmice, nakon lijepe solo-akcije, Dominik Begić postavio 3:0 na poluvremenu.

Na 4:0 povećao je Marin Vranjić u 62. minuti, na 5:0 diže Bešlić svojim drugim današnjim golom, u finišu Vranjić je opet strijelac za 6:0, da bi nadoknadi Šiško postavio konačnih 7:0.

Nešto kasnije danas su počele ostale utakmice 15. kola, ali Posušje je ionako osiguralo lidersku poziciju pred zimsku pauzu. Do ovog meča, Budućnost je držala 11. mjesto na tabeli Prve lige FBiH.