Banja Luka 6°C
Bihać 4°C

25.10.2020 / 22:13 Fudbal - Premier liga

Leicester slavio na gostovanju Arsenalu

U jednom od derbija šestog kola engleske Premier lige Leicester je slavio na gostovanju Arsenalu rezultatom 1:0.

Arsenal je dominirao u prvom poluvremenu, ali do vodećeg gola nikako nije mogao. Imali su domaći i trenutak kada su postigli pogodak, ali je on poništen nakon ofsajda.

Prijetili su u prvom dijelu iz velikih prilika Bukayo Saka, Hector Bellerin, kao i Alexandre Lacazette, ali se na odmor otišlo bez golova.

U nastavku ponovo je prijetio Bellerin, ali je Kasper Schmeichel bio sjajan danas, što je donijelo Lisicama šansu da ostvare bodove.

To se i desilo jer je 10 minuta prije kraja Cengiz Under dobio loptu u prostor na lijevu stranu, uputio je u sredinu, a tu je dočekao Jamie Vardy i lagano je glavom proveo u mrežu.

Ostalo je 0:1 tako da je, vjerovali ili ne, Leicester upisao prvu gostujuću pobjedu nad Arsenalom u Premier ligi još od 1973. godine.