Banja Luka 10°C
Bihać 7°C

24.10.2020 / 16:50 Fudbal - Premijer liga BiH

Olimpik na Otoci deklasirao favorizovani Zrinjski

Nije običaj napisati da je šokantan rezultat kada domaćin pobijedi – ali upravo ovdje je to slučaj. Fenjeraš Olimpik je kreirao iznenađenje na Otoci i savladao Zrinjski sa glatkih 3:0.

Kako se to zapravo desilo? Prvo poluvrijeme nije mirisalo na senzaciju. Vukovi nisu bili toliko inferiorni, ali bolje prilike je svakako imao gostujući tim – kolosalne šanse nisu iskoristili Filipović i Ivančić, a Bilbija pogađa stativu.

I onda je uslijedilo potpuno iznenađujući rasplet nakon odmora. Golman Plemića Brkić u šesnaestercu ruši Cruza, arbitar Danijel Bojo je pokazao na bijelu tačku. Siguran realizator najstrože kazne u 56. minuti bio je Nemanja Lekanić – 1:0 za domaće.

Nekoliko minuta kasnije – opet penal za Olimpik. Ponovo je srušen Cruz, a “deja vu” je upotpunio Lekanić sa drugim pogotkom iz jedanaesterca.

Ujedno je golman Zrinjskog Brkić dobio drugi žuti karton te su Plemići nastavili meč s igračem manje.

Olimpik je zatim nastavio stvarati šanse, dok je Bilbiji na drugoj strani poništen gol zbog prethodno napravljenog faula.

I na kraju, u sudijskoj nadoknadi, Šišić stavlja tačku na pobjedu Olimpika i postiže gol za konačnih 3:0.

Olimpik – Zrinjski (Lekanić 56 pen’, 62 pen’, Šišić 92’)

Stadion Otoka. Glavni sudija: Danijel Bojo (Kiseljak)

OLIMPIK: Hadžić, Ojdanić, Bajraktarević, Perišić, Milanović, Lekanić, Dujmović, Cruz, Karić, K. Handžić, Šišić.

ZRINJSKI: Brkić, Ćorluka, Zlomislić, Ivančić, Barbarić, Lambulić, Enin, Tičinović, Todorović, Filipović, Bilbija.