Tuzla 13°C
Banja Luka 13°C

17.10.2020 / 23:14 Fudbal - Premiership

U samoj završnici United slomio otpor Newcastlea

Fudbaleri Manchester Uniteda slavili su u petom kolu Premier lige rezultatom 4:1 na gostovanju Newcastleu.

Nakon katastrofalnog poraza od Tottenhama na svom terenu, United se oporavio i zabilježio je vrlo važna tri boda.

Nije dobro krenulo po Crvene đavole jer je u drugoj minuti nespretni Luke Shaw postigao autogol.

Ipak, 20 minuta nakon toga Harry Maguire je pogodio glavom nakon kornera za 1:1. To je bio i rezultat prvog dijela.

Nakon sat vremena igre United je dobio novi jedanaesterac, ali je ovoga puta Bruno Fernandes promašio.

Ipak, Portugalac se iskupio četiri minute prije kraja sjajnim pogotkom nakon kontre i asistencije Marcusa Rashforda. Za 1:3 u nadoknadi je pogodio Aaron Wan-Bissaka kome je to prvijenac u Premier ligi, a konačnih 1:4 u posljednjim trenucima Marcus Rashford.