16.10.2020 / 19:55 Fudbal - Premijer liga BiH

Radnik golom Vušurovića srušio favorizovani Borac

U 11. kolu PLBiH Radnik je kao domaćin savladao banjalučki Borac sa 1:0.

Iako su Bijeljinci nastupili znatno oslabljeni i bez nekoliko ključnih igrača, disciplinovanom i borbenom igrom nadomjestili su sve nedostake.

Prvo poluvrijeme bilo je veoma siromašno, gotovo bez pravih šansi, a jedinu pravu propustio je Marković koji je glavom u 36. minuti pogodio prečku domaćeg gola i u nakon prvih 45 minuta mreže su mirovale.

Nastavak je donio nešto angažovaniju igru domaćih koji su bili bolji rival. Radnik je opasno prijetio u 65. minuti kada je Vušurović tukao iz daljine, a Pavlović je uz dosta poteškoća odbranio. Bio je to prvi udarac Bijeljinaca u okvir gola.

Ipak, samo 60 sekundi kasnije isti igrač je postigao fenomenalan gol. Na svom debiju crnogorski fudbaler je postigao eurogol. Šutirao je gotovo iz mrtvog ugla i pogodio je suprotne rašlje gola Pavlovića za 1:0.

Do kraja je Borac jalovo napadao, ali bez prave ideje i šanse. Ostalo je zasluženih 1:0, za vrijedna tri boda domaćih.

Radnik – Borac (Vušurović 66’)

Radnik: Kozić, Vušurović, Novaković, Sušić, Mekić, Popara, Gogić, Šarić, Huseinbašić, Koraksić, Janjić.

Borac: Pavlović, Jovanović, Marković, Ziljkić, Ćosić, Kalesić, Dujaković, Vojnović, Brtan, Milojević, Zakarić.