Tuzla 4°C
Banja Luka 6°C
Bihać 4°C

13.10.2020 / 22:46 Fudbal - Liga nacija

Golijada u Kelnu u remiju Njemačke i Švicarske, Crna Gora doživjela šokantan poraz

Njemačka i Švicarska su remizirale 3:3 u sjajnom meču odigranom u Kelnu u okviru 4. kola grupe 4 Lige A nacija.

Gavranović je u 5. minuti doveo Švicarce u vodstvo od 0:1, a kada je Freuler u 26. minuti udvostručio prednost izabranika Vladimira Petkovića, činilo se da je Elf pred porazom.

Ipak, Nijemci ne bi bili Nijemci da nisu nastavili do kraja igrati. Werner je samo dvije minute kasnije smanjio na 1:2, a Havertz je u 55. minuti poravanao. Svega dvije minute poslije napadač zagrebačkog Dinama Mario Gavranović je vratio vodstvo Švicarskoj, da bi u 60. minuti Gnabry efektnim golom postavio konačnih 3:3.

U istoj grupi Ukrajina je iznenadila Španiju i slavila je golom Tsygankova u 76. minuti, te se borba za prvo mjesto dodatno zakompikovala.

Šokantan poraz u Ligi C doživjela je Crna Gora koju predvodi naš Faruk Hadžibegić. Hrabri Sokoli su u Podgorici poraženi od Luksembruga sa 1:2, iako su poveli preko Ivanovića u 34. minuti. Muratović je izjednačio na 1:1 u 42. minuti, a veliko slavlje gostima donio je Sinani četiri minute prije kraja.