Tuzla 13°C
Banja Luka 12°C

11.10.2020 / 20:33 Fudbal - Ostale utakmice

Hrvatska u finišu došla do velike pobjede protiv Švedske

Deset utakmica trećeg kola Lige nacija odigrano je danas, a osim duela Bosne i Hercegovine i Holandije, vidjeli smo još dosta uzbuđenja.

Derbi dana odigrali su Engleska i Belgija, a na kraju se domaći tim radovao pobjedi rezultatom 2:1.

Gosti su u 16. minuti poveli golom Romelua Lukakua sa bijele tačke, ali su jedanaesterac dobili i domaći, pa je Marcus Rashford pogodio za 1:1 u 39. minuti.

U nastavku bolja igra Engleza koji su do pobjede došli golom Masona Mounta u 64. minuti nakon asistencije Kierana Trippiera.

Zanimljiv meč na Maksimiru odigrale su Hrvatska i Švedska, a završeno je pobjedom domaćina rezultatom 2:1.

Hrvati su golom Nikole Vlašića poveli nakon pola sata igre, ali je iskusni Marcus Berg poravnao u 66. minuti za 1:1. Kada se činilo da će utakmica završiti neriješenim rezultatom, pet minuta prije kraja pogodio je Andrej Kramarić, koji je do danas imao problema sa povredom.

U drugom rangu Lige nacija Finska je ostvarila trijumf nad Bugarskom rezultatom 2:0, dok je kod kuće bila uspješna i Norveška protiv Rumunije rezultatom 4:0.