Banja Luka 7°C
Bihać 3°C

16.09.2020 / 19:48 Fudbal - Poraz na Kipru

Crvena zvezda eliminisana iz Lige prvaka nakon penala

Crvena zvezda, nakon što je dvije godine zaredom igrala grupnu fazu Lige prvaka, večeras je eliminisana iz najjačeg klupskog takmičenja Evrope.

Prvak Srbije gostovao je u trećem pretkolu kod Omonije u Nikoziji, koja je povela u 31. minuti golom Michaela Luftnera, koji je glavom ugurao loptu u mrežu uz nespretnu reakciju vratara gostiju Borjana poslije kornera.

Izjednačio je na samom kraju prvog poluvremena Mirko Ivanić, nakon dobrog centaršuta Bena.

U drugom dijelu susreta Zvezda je bila bolji tim, kao i u produžecima, ali nije uspjela postići još jedan pogodak.

Odlučivali su penali, u kojima je uspješniji bio kiparski tim – 4:2. Vrata Ominije Fabiano, naime, odbranio je šuteve Falcinellija (novi napadač Zvezde, posuđen iz Bologne) i Degeneka.

Ovo je ujedno prvi poraz beogradske ekipe nakon jedanaesteraca u Evropi poslije čak 32 godine.