Banja Luka 11°C

01.08.2020 / 20:09 Fudbal - Raspucani domaćin u Banjoj Luci

Borac do vrha napunio mrežu slabašne Mladosti

Banjalučki Borac u potpunosti je razbio ekipu Mladosti u susretu prvog kola m:tel Premijer lige BiH, odigranom na stadionu u Banjoj Luci.

Domaći tim slavio je ubjedljivi trijumf od čak 6:0 protiv veoma blijedog sastava gostiju iz Doboja kod Kaknja, očito neuigranog usljed kasnijeg početka priprema.

Mrežu Mladosti već u devetoj minuti načeo je iskusni Marko Jovanović, koji je povukao loptu sa sredine terena i raspalio sa nekih dvadesetak metara.

Zatim je još jedan veteran, Stojan Vranješ, rutinski riješio situaciju “1 na 1” te udvostručio prednost Banjalučama u 18. minuti.

Nevjerovatan gol je viđen u 33. minuti, kada je Danilović s pola terena uputio šut, lopta se odbila o prečku, zatim o leđa vratara Bukvića i završila u mreži za 3:0. Rezultat prvog poluvremena od 4:0 zaključio je Almedin Ziljkić pogotkom u 44. minuti.

Drugo poluvrijeme nije donijelo naročita uzbuđenja. S dva gola u završnici meča za konačnih 6:0 postavio je bivši reprezentativac BiH Goran Zakarić.