Banja Luka 14°C
Bihać 12°C

31.07.2020 / 23:20 Košarka - NBA

Magic nadigrao Netse, Džanan Musa dobio priliku u posljednjoj četvrtini

Košarkaši Orlando Magica ubjedljivo su nadigrali Brooklyn Netse rezultatom 128:118 u prvom meču nakon nastavka NBA sezone.

Netsi su tek u prvoj četvrtini uspjeli parirati raspoloženim domaćinima, koji su napravili veliku seriju u drugoj i trećoj dionici pa su u posljednjih 12 minuta ušli vodstvom 111:82.

Uslijedilo je potom opuštanje u redovima Magica, pa je Brooklyn ublažio poraz za konačnih i pristojnih 128:118.

Evan Fournier sa 24 i Nikola Vučević sa 22 koša predvodili su Orlando, dok je u redovima Netsa najefikasniji bio Timothe Luwawu-Cabarrot sa 24 ubačaja, a Caris LeVert je dodao 17 poena.

Naš Džanan Musa ušao je u igru devet i pol minuta prije kraja umjesto LeVerta i nije izlazio do završetka meča. Za to vrijeme provedeno na parketu postigao je pet poena, uz dva skoka i jednu asistenciju.

Orlando i Brooklyn sada imaju izjednačen učinak (31-35) i dijele sedmo mjesto na tabeli Istoka.