Bihać 12°C

30.07.2020 / 00:50 Fudbal - Serie A

Roma “ovjerila” peto mjesto, Džeko obilježio utakmicu

Kolo prije kraja sezone u Seriji A ekipa Rome osigurala je petu poziciju na tabeli.

Vučica je to ostvarila pobjedom na gostovanju u Torinu, u još jednom meču koji je obilježio Edin Džeko.

Naime, nakon što je Alex Berenguer donio domaćima vodstvo u 13. minuti, svega dvije minute kasnije Dijamant je rutinskom realizacijom poravnao na 1:1 i tako postao četvrti strijelac u historiji Rome.

Bio je to njegov 106. pogodak za rimski klub, čime se izjednačio s Rodolfom Volkom na vječnoj listi strijelaca Vučice.

Chris Smalling je zatim doveo Rimljane u prednost pogotkom u 23. minuti, da bi Roma povećala na 1:3 nakon što je penal iskoristio Amadou Diawara. Jedanaesterac je dosuđen nakon što je Džeko srušen u kaznenom prostoru.

Wilfiried Singo je u 65. minuti smanjio na 2:3, što se ispostavilo kao konačan rezultat iako je Džeko još jednom zatresao mrežu Torina u nadoknadi, ali je njegov pogodak poništen sumnjivom odlukom o ofsajdu.

Igrači Juventusa su mislima očito okrenuti Ligi prvaka, jer večeras šampioni Italije nisu ličili na sebe u gostima kod Cagliarija. Domaći tim je slavio sa 2:0 golovima Gagliana i Simeonea.

Miralem Pjanić je igrao do 61. minute (zaradio žuti karton), kada ga je zamijenio Luca Zanimacchia.