Tuzla 13°C
Banja Luka 12°C

15.07.2020 / 23:19 Fudbal - Premiership

Arsenal upisao velika tri boda u derbiju

U velikom derbiju 36. kola engleske Premier lige Arsenal je rezultatom 2:1 slavio protiv Liverpoola.

Redsima ovaj meč nije bio od pretjeranog značaja, ali su u njega ušli u najjačem sastavu i sa inicijativom na startu. To se isplatilo već u 20. minuti kada su gosti odigrali lijepu akciju po lijevoj strani, Andy Robertson je uputio loptu za Sadija Manea kojem nije bilo teško da pogodi.

Ipak, do poluvremena preokret. Prvo je Alexandre Lacazette iskoristio nesvakidašnji kiks i dodavanje Virgila Van Dijka za poravnanje, da bi još jednu grešku gostiju, ovaj put golmana Alissona Beckera, iskoristio Rhys Nelson u 44. minuti.

To je bio i rezultat prvog dijela, a u nastavku Liverpool je krenuo svim silama u napad. Bilo je tu mnogo inicijative i prilika, ali promjene rezultata nije bilo.

Ostalo je 2:1 tako da je Arsenal zadržao šanse da se domogne Evropske lige u narednoj sezoni. Bosanskohercegovački reprezentativac Sead Kolašinac u igru je ušao u samom finišu meča.