Tuzla 11°C
Banja Luka 8°C
Bihać 6°C

13.07.2020 / 22:40 Fudbal - LaLiga

Sociedad slavio na gostovanju kod Villareala, Alaves osvojio važan bod u borbi za opstanak

U okršaju klubova koji se bore za plasman u Evropsku ligu, Real Sociedad je slavio na gostovanju kod Villareala sa 1:2.

Sve golove na utakmici vidjeli smo u drugom poluvremenu. Sociedad je poveo u 61. minuti preko Williana Josea, a u 75. minuti je vodstvo gostiju udvostručio Llorente.

Žuta podmornica je do kraja samo uspjela ublažiti svoj poraz, a pogotak za konačnih 1:2 je postigao Santi Cazorla pet minuta prije kraja meča.

Tako je Sociedad s ova tri boda stigao na sedmo mjesto koje vodi u kvalifikacije za Evropsku ligu, pošto ima 54 boda. Villareal ima tri više i na petom je mjestu.

Utakmica koja je odigrana u istom terminu bila je bitna zbog borbe za opstanak, a Alaves je osvojio važan bod odigravši bez golova s Getafeom (0:0).

Sada je Alaves četiri boda iznad zone ispadanja.