Bihać 10°C

12.07.2020 / 15:30 Fudbal - Ostaju u trci za Evropu

Wolverhampton ubjedljiv protiv Evertona

Everton danas nije bio ravnopravan rival Wolverhamptonu, u susretu 35. kola Premiershipa.

Vukovi su ostali u trci za plasman u Evropku ligu nakon što su bez velikih problem razbili Karamele sa glatkih 3:0 na svom Molineuxu.

Doduše, na prvi gol se trebala čekati nadoknada prvog poluvremena, tada je Podence uspio izigrati odbranu Evertona, sudija je možda na kraju i prestrogo dosudio kazneni udarac iz kojeg je Jimenez bio siguran.

U nastavku druga priča, Vukovi daleko bolji rival, prijetili su redovno pred golom Evertona i postigli još dva gola.

Na 2:0 povisio je Dendocker nakon odlične asistencije Neta iz slobodnog udarca sa oko 40 metara udaljenosti od gola.

Konačnih 3:0 postavlja Diego Jota nakon fantastične asistencije Rubena Nevesa preko pola terena, sve je izgledalo fudbalski na najvišem mogućem nivou.

Everton će sezonu završiti na sredini tabele, dok će Wolverhampton ostati u borbi za Evropu.