Banja Luka 9°C
Bihać 7°C

11.07.2020 / 21:30 Fudbal - Serie A

Roma ubjedljiva protiv Brescije, Džeko dva puta pogađao okvir gola

Roma je večeras u 32. kolu italijanske Serije A gostovala Bresciji, te je savladala sa ubjedljivih i laganih 3:0.

Vučica se mučila u prvom poluvremenu u kojem nije mogla da probije odbranu protivnika, ali to je učinila na samom startu drugog dijela.

Igrala se 48. minuta kada je mrežu Brescije zatresao Federico Fazio, a od tada je sve išlo mnogo lakše za momke Paula Fonsece.

U 62. minuti Nikola Kalinić udvostručava vodstvo Rome pošto pogađa za 0:2, a konačnih 0:3 postavlja Nicolo Zaniolo 15 minuta prije kraja susreta.

Edin Džeko je ovu utakmicu počeo na klupi za rezervne igrače, s koje je priliku dobio u posljednjih 13 minuta utakmice.

Za kratak vremenski period je imao dvije prilike, a dva puta je pogađao okvir gola te nije uspio postići pogodak.

Roma sada ima 54 boda i petoplasirana je, dok je Brescia na pretposljednjem mjestu sa 21 bodom i već je izgledno da će naredne sezone igrati Seriju B.