Banja Luka 11°C
Bihać 9°C

08.07.2020 / 23:54 Fudbal - Serie A

Roma se namučila za pobjedu protiv Parme

Roma je večeras teškom mukom stigla do važne pobjede, koja je pomogla Rimljanima da ostanu na tračnicama za plasman u Evropu.

Parma je povela na Olimpicu već u devetoj minuti, Juraj Kucka je realizovao jedanaesterac, koji je dosuđen u sumnjivim okolnostima.

Ipak, pred kraj prvog poluvremena Vučica stiže do izjednačenja preko Henrikha Mkhitaryana.

Do potpunog preokreta Roma stiže u 57. minuti fantastičnim pogotkom Jordana Veretouta šutem sa nekih dvadesetak metara.

Rezultat se nije mijenjao do kraja utakmice, iako je Gervinho tresao mrežu, no njegov pogodak je poništen zbog ofsajda.

Kapiten Rome Edin Džeko odigrao je cijeli susret, njegova ekipa je ovim trijumfom zadržala peto mjesto na tabeli Serije A.

Atalanta je večeras napravila još jedan korak prema novom plasmanu u Ligu prvaka, u posljednjih pet minuta susreta domaćin je u Bergamu golovima Toloija i Muriela došao do pobjede nad Sampdorijom od 2:0.

Što se ostalih susreta 31. kola tiče, Torino je gurnuo “davljenika” Bresciju u nove probleme (3:1), dok je Sassuolo stigao do trijumfa u gostima kod Bologne (1:2).