Banja Luka 8°C
Bihać 7°C

04.07.2020 / 21:40 Fudbal - Premiership

Arsenal protiv Wolvesa stigao do treće vezane pobjede

Fudbaleri Arsenala su u 33. kolu Premiershipa na gostovanju na Molineuxu sa 0:2 savladali Wolverhampton.

Topnici konačno počinju da liče na pravi tim, a iako večeras nisu igrali toliko lijepo i atraktivno, iskoristili su svoje dvije šanse i zasluženo slavili protiv indisponiranih Wolvesa.

Golovi su padali u finišima poluvremena. U prvom je strijelac bio mladi 18-godišnji Bukayo Saka, koji je pogodio u 43. minuti, da bi konačnih 0:2 postavio Alexandre Lacazette četiri minute prije kraja. Francuz je u 83. minuti ušao s klupe, a nije mu dugo trebalo da zatrese mrežu domaćina.

Zanimljivo, ovo je i treći vezani meč Arsenala bez primljenog pogotka…

Ekipa Mikela Artete je ovim trijumfom napravio skok na tabeli za jedno mjesto, te je sada sa 49 bodova sedmoplasiran. Wolvesi su odmah ispred sa tri boda više.

Sead Kolašinac je na terenu proveo svih 90 minuta.