Bihać 0°C

01.07.2020 / 22:40 Fudbal - LaLiga

Valenciji ne pomaže ni smjena trenera, Kodro s klupe odgledao pobjedu Athletica

Dvije utakmice 33. kola La Lige donijele su dvije pobjede gostiju.

Athletic Bilbao je kao gost pobijedio Valenciju rezultatom 2:0, baš kao i Granada ekipu Alavesa.

Nakon što je Valencia otpustila Seladesa, promjena nije donijela bolju atmosferu, naprotiv. Bilbao je na Mestalli slavio rezultatom 2:0, a Valencia je tako vezala treći poraz i to bez datog gola.

Već u 13. minutu proradio je tandem Inaki Williams – Raul Garcia, prvi je asistent, a drugi egzekutor – 1:0.

Raul Garcia je na samom početku drugog poluvremena postigao i svoj drugi pogodak na meču i tako zadao još jedan udarac Valenciji u borbi za Evropu. Kenan Kodro nije ulazio u igru, s klupe je odgledao trijumf svog Athletica.

Valencia je sada pala čak na desetu poziciju na tabeli, pošto ju je prestigla i Granada, koja je pobijedila kao gost Alaves sa 2:0.

U Vitoriji je mrežu Alavesa načeo Antonin u 25. minutu, da bi u 49. Roberto Soldado postigao svoj novi pogodak za konačan rezultat.

Nakon večerašnjih mečeva, borba za Evropsku ligu je nikada otvorenija s obzirom da između petoplasiranog Getafea i desetoplasirane Valencije razlika samo šest bodova.