Tuzla 15°C
Banja Luka 16°C
Bihać 12°C

24.05.2020 / 15:35 Fudbal - Bundesliga

Schalkeu nije prijala ni pauza: Augsburg protutnjao Veltins Arenom i zadao težak udarac domaćinu

Schalke tone sve dublje i danas su upisali osmi meč bez pobjede. U Gelzenkirhenu slavio je Augsburg i to ubjedljivo rezultatom 3:0.

Ekipa Davida Wagnera nije uspjela da se konsoliduje ni tokom prinudne korona pauze, pa je nastavila tamo gdje je stala u martu – porazima.

Danas je kroz Veltins Arenu ‘protutnjao’ Augsburg i slavio prilično ubjedljivo. Sve se otvorilo fantastičnim pogotkom iz slobodnog udarca u petoj minuti Eduarda Lowena.

To je bio i rezultat prvog dijela, a u nastavku gosti, koji su čekali šanse iz kontri, postigli su još dva pogotka i tako dotukli Rudare.

U 75. minuti prednost gostiju udvostručio je Sarenren Bazee, da bi konačnih 0:3 postavio Sergio Cordova u sudijskoj nadoknadi.