Bihać -1°C

22.02.2020 / 23:03 Fudbal - Serie A

Rossoneri odnijeli bod iz Firence: Begović sjajan u debiju

Asmir Begović / Vijesti.ba
U 25. kolu Serie A Fioretnina i Milan su odigrali neriješeno 1:1, a svoj debi u dresu Rossonera upisao je Asmir Begović.

U 52. minuti neplanirano je zamijenio povrijeđenog Gigija Donnarummu, a samo što je ušao, istakao se fenomenalnom odbranom.

Federico Chiesa je glavom šutirao pod samu prečku, ali je Begović bravurozno ragovao i spasio je svoj gol. Do kraja je Fiorent

Ante Rebić je pogodio u 56. minuti nakon velike greške igrača domaćih Martina Caceresa za 0:1, ali Fiorentina je sa igračem manje izjednačila golom Pulgara iz penala u 86. minuti, iako je Begović bio veoma blizu.

Prethodno je u 62. minuti isključen igrač domaćih Dalbert.

Viole se imali još nekoliko dobrih prilika u finišu, ali Begović je odlično branio i jedan je od najzalužnijih što Milan na kraju nije izgubio.