Banja Luka 13°C
Bihać 4°C

16.02.2020 / 23:09 Fudbal - Kiks kraljeva

Celta iznenadila Real u Madridu i odnijela bod u Vigo

Real Madrid prekinuo je niz od pet uzastopnih pobjeda u španskoj La Ligi, a Kraljevski klub večeras je kiksao na Santiago Bernabeu protiv Celte Vigo odigravši neriješeno (2:2).

Fedor Smolov je već u sedmoj minuti šokirao domaće pogotkom za 0:1. Real je krenuo ofanzivno, a šanse su imali Casemiro i Karim Benzema, koji je u 19. minuti pogodio stativu. Kraljevski klub je dominirao u prvom dijelu, ali su gosti u finišu još jednom ozbiljno zaprijetili kada je šutirao Joseph Aidoo.

Sergio Ramos je pogodio u 49. minuti, ali mu je VAR poništio gol zbog ofsajda. Toni Kroos je u 52. minuti izjednačio na 1:1. Ruben Blanco je napravio penal u 64. minuti, koji je u pogodak za 2:1 pretvorio Ramos. Denis Suarez je u 85. minuti donio poravnanje Celti.

Domaći su napadali s ciljem da dođu do trećeg gola, a veliku šansu imao je Benzema u 89. minuti, međutim rezultat se do kraja nije mijenjao.