Banja Luka 6°C
Bihać 5°C

16.02.2020 / 19:41 Ostali sportovi - Atletski miting

Mujezinović šesti, Pezerov pobjednički hitac najvredniji na Istanbul cupu

Zeničanin Abedin Mujezinović, koji je za Bosnu i Hercegovinu jučer osvojio srebrenu medalju na Balkanskom dvoranskom prvenstvu u Istanbulu, danas je u tom turskom gradu osvojio 6. mjesto na 5. međunarodnom atletskom mitingu Istanbul cup.

Mujezinović je danas imao bolje vrijeme- 1:49.99, ali je konkurencija bila jača pa je to bilo dovoljno za šesto mjesto, u konkurenciji 13 atletičara. Prvi je bio Slovenac Žan Rudolf s vremenom 1:49.24, drugi Kenijac Nicholas Kiplangat Kipkoech 1:49.28, a treći Čeh Filip Snejdr 1:49.58. Novi prvak Balkana, Ukrajinac Yevhen Hutsol, bio je peti s vremenom 1:49.90.

Podsjetimo, drugi Zeničanin, bacač kugle Mesud Pezer, koji je jučer osvojio zlatnu balkansku medalju, nešto ranije danas je na istom mitingu bio prvi s dužinom ovosezonskog ličnog rekorda 20.90 metara. Pezerov rezultat, koji po tablicama IAAF-a vrijedi 1.175 bodova, ujedno je i najvredniji rezultat ovogodišnjeg Istanbul cupa.

Drugi u kugli bio je Armin Sinančević iz Srbije s 20.54 m, treći također Srbijanac Asmir Kolašinac s 20.44 m, četvrti Rumun Andrei Rares Toader 20.03 m, a peti Sarajlija Kemal Mešić s dužinom 19.56 m.