Banja Luka 7°C
Bihać 5°C

16.02.2020 / 19:28 Fudbal - Engleski Premiership

Nogometaši Arsenala prekinuli seriju remija i slavili protiv Newcastle Uniteda

Arsenal je u utakmici 26. kola engleske Premier ligi ubjedljivo pobijedio Newcastle sa 4:0, a ovo je bila osma utakmica bez poraza za Topnike pod vodstvom Mikela Artete, s tim da je ovo tek druga pobjeda londonskog kluba u osam premijerligaških susreta ...

... od kada je došao Španac na klupu.

Joelinton je imao prvi veću šansu na utakmici kada je šutirao malo pored gola. Topnici su imali više loptu u posjedu i kontrolisali igru, međutim nije bilo mnogo velikih prilika. Shkodran Mustafi je pokušao u finišu prvog dijela, no rezultat se nije mijenjao.

Nakon pet minuta igre u drugom dijelu Edward Nketiah je zatresao prečku, a samo četiri minute poslije Pierre-Emerick Aubameyang je pogodio za 1:0. Nicolas Pepe je u 57. minuti povisio na 2:0. Ciaran Clark i Allan Saint-Maximin imali su prilike za Svrake, koje je Arsenal dotukao u finišu kada je pogodio Mesut Ozil u 90. minuti, a Aalexandre Lacazette u petoj minuti sudijske nadoknade.