Banja Luka 16°C
Bihać 10°C

15.02.2020 / 21:05 Košarka - Kup Mirza Delibašić

Spars Realway deklasirao Leotar i zakazao obračun s Igokeom

Spars Realway je drugi finalista Kupa Mirze Delibašića nakon što je večeras pobijedio u polufinalu Leotar rezultatom 92:66.

Sarajevski klub otvorio je utakmicu serijom od 6:0, a na kraju prve četvrtine imao je prednost od šest poena (22:26). Spars Realway je u drugoj dionici povećao prednost i na odmor je otišao sa +15 (48:33).

U nastavku slika sa terena se nije mijenjala. Sparsi su nastavili dominirati, tako da su u posljednjih deset minuta ušli sa 21 poenom prednosti, a u četvrtom periodu dokrajčili su Leotar i slavili sa 92:66.

Nedim Buza i Branislav Đekić su ubacili po 13 poena u redovima pobjednika, a Adin Vrabac i Darrion Strong Moore su dodali po 12, a Vojin Ilić 11. U poraženom timu dvocifreni su bili Nemanja Milidragović sa 15 i Vladimir Aleksić sa 14 poena.

Spars Realway igrat će finale Kupa Mirze Delibašića sutra protiv Igokee u dvorani Novo Sarajevo sa početkom od 17 sati.