Banja Luka 2°C
Bihać 2°C

15.02.2020 / 19:25 Fudbal - Ligue 1

PSG gubio 3:0 pa u 92. minuti ostao bez pobjede

Paris Saint-Germain je u utakmici 25. kola francuske Ligue 1 napravio ogroman preokret protiv Amiensa, ali na kraju su ostali bez pobjede (4:4), a tako su Parižani došli do 23. uzastopne utakmice bez poraza u svim takmičenjima.

Domaći su iznenadili Parižane već u petoj minuti kada je pogodio Sehrou Guirassy. I u nastavku isti igrač je pravio probleme PSG-u. Već u 29. minuti bilo je 2:0 kada je lijepo pogodio Gael Kakuta. Fousseni Diabate je u 40. minuti pogodio za nevjerovatnih 3:0.

U posljednjoj minuti prvog dijela Ander Herrera je smanjio na 3:1. PSG je u nastavku zaigrao dosta ofanzivnije, a prvi je zaprijetio Edinson Cavani. Nianzou Kouassi je postigao dva gola za izjednačenje u 60. i 65. minuti. Već u 74. minuti Mauro Icardi je bio strijelac za veliki preokret i vodstvo Parižana od 3:4.

Nedugo nakon četvrtog pogotka za goste dobre šanse imali su Cavani i Angel Di Maria, a Argentinac je i u sudijskoj nadoknadi imao dobru priliku. Ipak, u drugoj minuti sudijske nadoknade Guirassy je postigao pogodak za konačnih 4:4.