Tuzla 16°C
Banja Luka 17°C
Bihać 12°C

15.02.2020 / 18:20 Fudbal - Serie A

Lecce nastavio pobjedničku seriju, Zukanović odigrao svih 90 minuta u porazu SPAL-a

U okviru 24. kola italijanskog šampioata, Lecce je ugostio SPAL, domaćin je slavio sa 2:1 i tako vezao treću pobjedu u nizu.

Poveli su u 41. minutu, dobili su penal nakon prekršaja Bonifazija, precizan je sa bijele tačke bio Mancosu.

Sa 1:0 se otišlo na odmor, na samom startu nastavka gosti dolaze do poravnanja.

Igrao se 48. minut kada se Petagna upisao u listu strelaca nakon kornera Valdifiorija sa desne strane.

Ipak, domaćin stiže do novog vodstva u 66. minutu, Mancosu je pronašao Majera na desnoj strani, ovaj je probio odbranu rivala i vratio prednost Lecceu preciznim šutem.

Strefezza je u 79. minutu imao dobru priliku da poravna rezultat, ali je Vigorito odlično intervenisao. Do kraja nije bilo promjene rezultata.

Reprezentativac BiH Ervin Zukanović odigrao je cijli meč za SPAL, koji ostaje zakucan za dno Serije A. S druge strane, Lecce plovi prema mirnoj luci, trenutno na 16. poziciji.