Banja Luka 9°C
Bihać 6°C

26.01.2020 / 20:03 Fudbal - Serie A

Rimski derbi bez pobjednika: Džeko strijelac!

Veliki rimski derbi između Rome i Lazija završen je rezultatom 1:1, a gol za domaći tim postigao je bosanskohercegovački reprezentativac, Edin Džeko.

Naša zemlja s ponosom gledala je scene prije početka ovog velikog derbija. Zmajevi, Edin Džeko i Senad Lulić, predvodili su dvije ekipe kao kapiteni tokom susreta rimskih rivala.

Mnogo bolje meč je otvorila Roma koja je povela u 26. minuti. Nakon ubačaja Bryana Cristantea Edin Džeko je dobro reagovao i glavom pogodio za vodstvo domaćih. Svemu je prethodilo vrlo loše postavljanje golmana Strakoshe.

No, na drugoj strani iskupio se Pau Lopez. I golman Rome napravio je veliku grešku, a strijelac je bio Francesco Acerbi.

U nastavku susreta Lazio je bio mnogo bolji na terenu u odnosu na prvih 45 minuta, ali mreže su mirovale.

Senad Lulić je u 62. minuti ostavio sjajnu povratnu loptu za Ciru Immobilea, ali je najbolji strijelac Serije A pucao preko gola.

Džeko je mogao postići još jedan gol u 70. minuti, ali je ovaj put albanski golman odlično reagovao. Ostalo je 1:1 i tako je prekinut niz Lazija od 11 uzastopnih pobjeda u Seriji A, prenosi SCsport.