Banja Luka 12°C
Bihać °C

25.01.2020 / 14:00 Tenis - Triler u pet setova

Kyrgios u sjajnoj atmosferi slavio nad Rusom i izborio duel s Nadalom

Nick Kyrgios je poslije velike borbe koja je trajala četiri i po sata pobijedio Karena Khachanova sa 3:2 i zakazao duel sa Rafaelom Nadalom u osmini finala Australian Opena.

Ljubimac navijača u Melburnu dobio je prvi set 6:2, a onda je publika do kraja gledala isključivo tie-break okršaje.

U drugom je Kyrgios bio bolji i kada je imao prednost breaka u trećem setu, činilo se da ide ka sigurnoj pobjedi. Khachanov je uspio vratiti break, pa spasiti meč loptu u tie-breaku i smanjiti na 2:1.

Rus je spašavao meč loptu i u tie-break četvrtog seta i na kraju ga dobio sa 9:7.

Potpuna drama viđena je u odlučujućoj dionici u kojoj su oba tenisera čuvala servis.

U super tie-breaku je Khachanov vodio 8:7 i imao dva servisa da riješi meč, ali nije osvojio nijedan poen do kraja i izgubio je.

Atmosfera na tribinama bila je fudbalska i nema sumnje da nas čeka spektakl u ponedjeljak, kada će Nadal i Kyrgios igrati za plasman u četvrtfinale.

Ruski teniser Danil Medvedev i Nemac Aleksander Zverev plasirali su se također u osminu finala Australian Opena.

Medvedev je maksimalnim rezultatom nadigrao Australijanca Alexeija Popyrina – 6:4, 6:3, 6:2. Rus je napravio pet breakova tokom cijelog meča, a nijedanput nije izgubio servis.

Njegov protivnik u osmini finala bit će Švicarac Stan Wawrinka, koji je eliminisao Johna Isnera posle predaje.

Zverev je također sa 3-0 bio bolji od Španca Fernanda Verdasca – 6:2, 6:2, 6:4.

Nijemac je i treći meč zaredom dobio bez izgubljenog seta, čime je postavio najbolji učinak u prva tri kola grand slamova u karijeri.

Protivnik Zverevu u osmini finala biće Rus Andrey Rublev, koji je prethodno savladao Davida Goffina.