Banja Luka 9°C
Bihać 5°C

24.01.2020 / 23:17 Košarka - Euroliga

Fenomenalni Larkin donio pobjedu Efesu u Madridu

U derbi susretu 21. kola košarkaške Eurolige, Anadolou Efes je kao gost savladao Real Madrid sa 75:80.

Prva je to pobjeda turskog tima u Madridu nakon 15 godina, a u uzbudljivom meču Efes je slavio na krilima fenomenalnog Shanea Larkina koji je postigao 32 poena. U redovima gostiju zapažen je bio i Tibor Pleiss sa 13 ubačaja.

Kod Kraljeva najefikasniji su bili Trey Thompkins sa 15 i Sergio Llull sa 13 koševa.

Nešto ranije, košarkaši Zalgirisa ubjedljivo su na svom parketu savladali ekipu Albe sa 104:80.

Njemačka ekipa nije uspjevala da parira Litvancima od samog starta, pa je Zalgiris u prvoj četvrtini bio bolji sa 23:9. U nastavku meča domaćin je samo povećavao prednost, koja je u jednom momentu iznosila i 40 poena.

K. C. Rivers predvodio je strijelce pobjedničkog tima sa 17 poena, a Edgaras Ulanovas je dodao 14. U redovima Albe istakli su se Landry Nnoko sa 15 i Peyton Siva sa 12 poena.

Fenerbahce je na svom parketu savladao ekipu Armanija sa 73:64.

Luigi Datome je postigao 14, Nando De Colo 12 poena, dok su po deset dodali Jan Vesely, Nikola Kalinić, Kostas Sloukas i Malcolm Thomas. Kaleb Tarczewski je bio jedini dvocifreni strijelac kod Armanija sa 19 poena.

Siguran je bio i Panathinaikos pred svojim navijačima protiv ASVEL-a, a Atinjani su bili bolji rezultatom 100:88.

Jimmer Fredette sa 22 i Ioannis Papapetrou sa 21 košem bili su najefikasniji u redovima grčkog tima, a Théo Maledon sa 19 i Livio Jean-Charles sa 16 istakli su se kod ASVEL-a.