27.08.2026 / 20:10 Fudbal - Sramotno

Navijači Crvene zvezde skandirali ime ratnog zločinca Ratka Mladića

Navijači Crvene zvezde skandirali ime ratnog zločinca Ratka Mladića
Foto: Crvena zvezda

Navijači Crvene zvezde još jednom su pokazali sramotnu stranu navijanja.

Pred večerašnji susret play-offa Evropske lige protiv Viktorije Plzen, pristalice beogradskog kluba skandirale su ime pravosnažno osuđenog ratnog zločinca Ratka Mladića.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by RedStarFamily (@redstarfamily)



Skandiranje se dogodilo uoči utakmice u Plzenu, na dan kada je potvrđena vijest o smrti Mladića, koji je preminuo u pritvorskoj jedinici u Scheveningenu, gdje je služio doživotnu kaznu zatvora.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Stara škola 1989 (@oldschooldelije)



Skandiranje su nastavili i na stadionu.

Uz poruku "Generale, vječna slava i hvala", Delije su nekoliko minuta skandirale "Ratko Mladić, Ratko Mladić" i tako odale počast ratnom zločincu.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Novosti Sport (@vecernje.novosti.sport)



Mladić je pred Međunarodnim krivičnim tribunalom za bivšu Jugoslaviju pravosnažno osuđen na doživotni zatvor zbog genocida u Srebrenici, zločina protiv čovječnosti i drugih ratnih zločina počinjenih tokom rata u Bosni i Hercegovini.

Crvena zvezda je u prvom susretu u Beogradu slavila ubjedljivu pobjedu rezultatom 3:0, dok je večerašnji revanš u Plzenu u toku. Rezultat je trenutno 1:1 pred kraj prvog poluvremena.

Iako je fudbal prostor za sportsko nadmetanje, navijači beogradskog kluba odlučili su utakmicu iskoristiti za veličanje čovjeka čija je odgovornost za najteže ratne zločine pravosnažno utvrđena pred međunarodnim sudom.


(Vijesti.ba)

Chat čitatelja

NAPOMENA - Portal Vijesti.ba zadržava pravo da obriše neprimjeren sadržaj bez najave i objašnjenja. Mišljenja iznešena u chatu nisu stavovi redakcije portala Vijesti.ba.

Izdvajamo