26.06.2026 / 19:16 Crna hronika - Vatrogasci prate situaciju

Požar kod Trebinja još uvijek aktivan, ali nema opasnosti

Požar kod Trebinja još uvijek aktivan, ali nema opasnosti
Foto: Trebinje Danas
Požar na brdu iznad sela Sedlari kod Trebinja i dalje je aktivan, ali ne ugrožava stambene objekte niti stanovništvo.

Potvrdio je to komandir Teritorijalne vatrogasno-spasilačke jedinice Trebinje Dejan Kašiković. Kako ističe teren je nepristupačan pa se teže gasi, ali za sada nema nikakve opasnosti.

- Situacija se neprekidno prati, a Dobrovoljno vatrogasno društvo "Bjelasnica", na čelu sa komandirom Vasom Bašićem, vrši konstantan nadzor i kontrolu požarišta, u stalnoj koordinaciji sa Teritorijalnom vatrogasno-spasilačkom jedinicom Trebinje. Zahvaljujući njihovom neprekidnom prisustvu na terenu, stanje se prati iz časa u čas, a sve raspoložive snage spremne su za hitnu intervenciju ukoliko dođe do promjene situacije - dodao je on.

Ističe da visoke temperature, dugotrajan sušni period i svaka promjena pravca vjetra mogu dovesti do naglog širenja požara.

Podsjećamo, na području trebinjskog sela Sedlari došlo je do aktiviranja požara usljed udara groma.

Vatra je zahvatila travu i visoko rastinje na potezu Strmička brda-Keljn Osoje, na liniji razgraničenja.

(Vijesti.ba)

Chat čitatelja

NAPOMENA - Portal Vijesti.ba zadržava pravo da obriše neprimjeren sadržaj bez najave i objašnjenja. Mišljenja iznešena u chatu nisu stavovi redakcije portala Vijesti.ba.

Izdvajamo