
U zgradi Općine Bugojno jutros je došlo do ozbiljnog incidenta u kojem je, prema navodima iz kabineta načelnika, predsjedavajući Općinskog vijeća Igor Vrljić (HDZ) uputio fizičke prijetnje i uvrede načelniku Edinu Mašiću (SDP).
Iz kabineta načelnika saopćeno je da je njegova sigurnost ugrožena, te da je slučaj odmah prijavljen Policijskoj stanici Bugojno. Policijski službenici su izašli na teren i uzeli izjave od prisutnih.
U saopćenju se navodi da su i ranije postojale prijetnje i verbalni napadi s govornice Općinskog vijeća, ali da je današnji incident ocijenjen kao najteži do sada.
Prema dostupnim informacijama, incident se dogodio oko 10.05 sati kada je Vrljić došao u prostorije općinske administracije i raspitivao se o načelniku.
Nakon što mu je savjetnik načelnika prenio informaciju da je načelnik odsutan i da se vraća između 11.00 i 11.30 sati, Vrljić je pred svjedocima izrekao brutalne prijetnje: "Azame, reci načelniku, ovo mu je posljednja opomena. Bolje mu je da ne dolazi danas na posao. Da je ovdje, polomio bih ga. J... mu Bog m...". Nakon toga se, vidno ljut i bez ikakvog obrazloženja, udaljio iz prostorije.
Iz kabineta načelnika oštro su osudili ponašanje, navodeći da je neprihvatljivo da se predsjedavajući općinskog vijeća ponaša na takav način. Također tvrde da su napetosti posljedica političkih pritisaka i neslaganja oko načina rada općinske administracije.
Policija nastavlja rad na dokumentovanju slučaja i prikupljanju izjava, a više informacija očekuje se nakon okončanja istrage.
(Vijesti.ba)
Chat čitatelja