
Zbog požara na mostarskom odlagalištu komunalnog otpada na Uborku, koji gori od jutros od 9 sati, Služba civilne zaštite i vatrogastva Grada Mostara uputila je upozorenje lokalnom stanovništvu.
Građanima se preporučuje da izbjegavaju boravak na otvorenom u blizini zahvaćenog područja, da drže zatvorene prozore i vrata te da prate informacije koje objavljuju nadležne institucije.
Iz Službe civilne zaštite navode da su u gašenju požara angažirane vatrogasne kopnene i zračne snage.
(Vijesti.ba / FENA)
Chat čitatelja