
- Imam dva protivkandidata čiji su mentori Dragan Čović i Željko Komšić. Komšić je bio četiri mandata član Predsjedništva, a Čović dva, niko nije uradio ništa za interese Hrvata. Dragan Čović je 1991. bio u sistemu Narodne armije i izvršio agresiju na hrvatski narod, kao i Željko Komšić, časnik Armije BiH. Jedini sam ja branio hrvatski narod. Ja ću nastojati tokom kampanje da iznesem dosta", rekao Lučić.
Lučić se dotakao i Izbornog zakona, ističući da je to višedecenijski problem za hrvatski narod u BiH.
"Hrvati se već 25 godina bore za Izborni zakon, Hrvati toliko ne mogu birati svog člana Predsjedništva", ističe Lučić.
Ujedno, komentarišući mogućnost ulaska HDZ-a u vlast, Lučić se osvrnuo na istorijat i unutrašnju strukturu ove stranke, kritikujući trenutno rukovodstvo.
"HDZ BiH je složena stranka koja je do 2000. godine dobro funkcionisala. Nakon toga, u taj sistem ulaze određene grupacije na čelu sa Draganom Čovićem i to je problem. Ti ljudi koji su došli su devastirali HDZ", kaže Lučić.
Na kraju, govoreći o ideji i mogućnosti uspostavljanja trećeg entiteta, Lučić šalje jasnu poruku o pravima koja pripadaju hrvatskom narodu.
"Hrvati su imali treći entitet, unijeli ga u Federaciju. Ukoliko ne dođemo do svojih prava, ponovo ćemo imati. Hrvatski narod ima pravo na samoopredjeljenje", zaključuje Lučić.
(Vijesti.ba)
Chat čitatelja