23.04.2026 / 11:10 Crna hronika - Tužilaštvo TK

Detalji tragedije u Srebreniku: Zaim ubio suprugu pa se objesio

Detalji tragedije u Srebreniku: Zaim ubio suprugu pa se objesio
Foto: Radio Srebrenik

Dežurni tužilac i istražitelji Sektora kriminalističke policije MUP-a TK obavili su sinoć uviđaj u Srebreniku, u naselju Brda, gdje su u kasnim popodnevnim satima pronađena dva beživotna tijela supružnika Zaima Buljubašića (64) i Indire Buljubašić (58).

"Beživotno tijelo žene je pronađeno u porodičnoj kući sa vidnim ubodnim i reznim povredama, najvjerovatnije nanesenim nožem, kao i sa povredama u predjelu vrata i glave. Tijelo muškarca je pronađeno u dvorištu kuće i najvjerovatnije se radi o smrti koja je posljedica samoubistva vješanjem”, navode iz Tužilaštva TK.

Dežurni tužilac je izdao naredbe za obdukcije oba tijela kako bi se utvrdili tačni uzroci smrti, te se obavljaju i druga vještačenja, analize i sve potrebne istražne radnje kako bi se utvrdile okolnosti koje su dovele do ove porodične tragedije.

Istražitelji SKP MUP-a TK će Tužilaštvu dostaviti izvještaj sa pratećim materijalnim dokazima.

Svi tragovi pronađeni na mjestu događaja upućuju na to da se radi o ubistvu žene i nakon toga samoubistvu njenog muža.

(Vijesti.ba)

Izdvajamo