
Muškarac iz Sjeverne Karoline koji je protestovao protiv američkih vojnih akcija u Iranu nasilno je uklonjen sa saslušanja podkomiteta Senata za oružane snage i danas je optužen, nakon haotične scene u kojoj su povrijeđeni on i nekoliko policajaca, saopćila je policija Kapitola.
Brian McGinnis, 44-godišnjak i kandidat Stranke zelenih za Senat, čija kampanja navodi da je bivši marinac, suočava se sa tri optužbe za napad na policajca i tri optužbe za ometanje hapšenja, saopćila je policija CNN-u u srijedu navečer. Tri policajca liječena su od povreda nastalih tokom incidenta.
- Niko ne želi da se bori za Izrael - viknuo je McGinnis noseći uniformu marinaca, dok su ga službenici izvlačili iz prostorije i on se držao za vrata, pokazuju video snimci snimljeni mobilnim telefonom.
“No one wants to fight for Israel.”
— Al Jazeera English (@AJEnglish) March 5, 2026
US Senator Tim Sheehy joined police in forcibly removing anti-war protester and former Marine Brian McGinnis from an Armed Services subcommittee hearing. pic.twitter.com/6jbK9UEC0D
Republikanski senator iz Montane, Tim Sheehy, koji je viđen u videu kako pomaže policiji, kasnije je na društvenim mrežama napisao: "Ovaj gospodin je došao u Kapitol tražeći sukob, i dobio ga je. Nadam se da će dobiti pomoć koja mu je potrebna, bez izazivanja daljnjeg nasilja."
(Vijesti.ba)