
Tokom sastanka razgovarano je o aktuelnim izazovima i prioritetima u oblasti cyber sigurnosti, s posebnim akcentom na zaštitu ličnih podataka građana i jačanje institucionalnih kapaciteta u borbi protiv cyber prijetnji.
Direktor Badnjević upoznao je ambasadora Holtzapplea sa ključnim projektima koje je IDDEEA realizovala u proteklom periodu, uključujući unapređenje sistema za izdavanje ličnih dokumenata, razvoj digitalnih servisa za građane, kao i implementaciju naprednih sigurnosnih rješenja u oblasti identifikacionih sistema. Posebno je naglašena uloga Agencije u procesu digitalne transformacije javne uprave u Bosni i Hercegovini.
U okviru posjete, delegacija OSCE-a obišla je i Centar za personalizaciju IDDEEA-e, gdje su predstavljeni tehnički kapaciteti i sigurnosni mehanizmi koji se primjenjuju u procesu izrade i personalizacije identifikacionih dokumenata.
Ova posjeta potvrđuje opredijeljenost za nastavak saradnje između IDDEEA-e BiH i Misije OSCE-a u Bosni i Hercegovini, s ciljem daljeg jačanja sigurnosti, povjerenja građana i digitalnog razvoja Bosne i Hercegovine.
(Vijesti.ba)