
Italijanska policija uhapsila je Cira Andolfija, šefa mafije Camorre, u Napulju. Andolfi, koji je bio u bijegu od 2022. godine, pronađen je u posebnom skrovištu u stanu u četvrti Barra, skriven radijatorom. Nalazio se na popisu 100 najopasnijih kriminalaca talijanskog Ministarstva unutarnjih poslova.
Andolfi (49) je osuđen na osam godina i tri mjeseca zatvora zbog članstva u mafijaškoj organizaciji, iznude i korupcije. Policijski izvještaji navode da je pronađen u prostoru između dva zida stana, do kojeg su istražioci došli kroz rupu u zidu prekrivenu radijatorom.
Camorra je jedna od najozloglašenijih italijanskih mafijaških grupa, sa sjedištem u Napulju i Caserti.
Iako je tradicionalno vezana za južnu Italiju, grupa djeluje i na međunarodnom nivou, šireći svoj kriminalni uticaj diljem svijeta.
(Vijesti.ba)