18.11.2025 / 18:17 Fudbal - Foto / Video

Pogledajte korteo: BH Fanaticosi napravili spektakl u Beču

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine večeras u Beču igra posljednji duel kvalifikacija za plasman na Svjetsko prvenstvo te ukoliko pobijedi Austriju plasirat će se na Mundijal koji će se naredne godine igrati u SAD, Kanadi i Meksiku, prvi put u tri zemlje.

Na putu ka pobjedi izabranici Sergeja Barbareza će imati veliku podršku navijača.

 


U Beču borave reporteri portala Vijesti.ba koji su zabilježili sjajnu atmosferu i korteo koji su priredili BH Fanaticosi.

 


BH Fanaticosi su ulicama Beča prošli u velikom broju i uz navijanje i pjesmu zapalili baklje i uputili se prema stadionu Ernst Happel.

Korteo BH Fanaticosa prema stadionu Ernst Happel

Posted by Vijesti.ba on Utorak, 18. novembar 2025.


Očekuje se da našu reprezentaciju večeras bodri preko 30.000 navijača iz svih dijelova Bosne i Hercegovine, kao i iz svih krajeva svijeta, tačnije dijaspore.

Centar Beča danas je više podsjećao na Sarajevo nego na prijestonicu Austrije.

Ulica Stephansplatz bila je pretvorena u pravu sarajevsku Ferhadiju. Hiljade navijača Bosne i Hercegovine, naoružani državnim zastavama i zastavama s ljiljanima, preplavili su trgove i ulice.

 


Pjevali se naše pjesme, od himne do sevdalinki, atmosfera je bila razigrana, emotivna bosanska.

 


(Vijesti.ba)

Izdvajamo