Banja Luka 21°C
Bihać 19°C

09.05.2024 / 22:05 Rukomet - Baraž

Portugal prejak za BiH, ostaju nam minimalne šanse za Svjetsko prvenstvo

Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine je večeras u prvoj utakmici baraža u gostima poražena od Portugala sa 29:19.

BiH ni u jednom trenutku ove utakmice nije bila u prednosti, a osim rezultata 0:0 i 1:1 - Portugal je bio u konstantnoj prednosti koja je s vremenom rasla.

Naš tim se držao u egalu do rezultata 11:9, ali je onda uslijedila serija domaćina koji odlazi na +5. Prvo poluvrijeme je završeno rezultatom 14:10.

Početkom drugog poluvremena, BiH je nekoliko puta dolazila do -3, ali je finiš pripao Portugalcima koji su postepeno povećavali prednost i na kraju slavili sa deset golova razlike.

Bio je ovo debi za novog selektora BiH Damira Doborca, a u našem timu najviše se istakao Marko Vukšić koji je postigao sedam golova. Herceg je dodao četiri, a Petrović tri gola.

Portugalce je do pobjede predvodili Portela i Sousa sa po pet golova.

Revanš meč je na rasporedu u nedjelju od 17:00 sati u tuzlanskom Mejdanu.